W kierunku wewnętrznej siły

Bodie Island Lighthouse North Carolina Outer Banks

To jest blog o wewnętrznej sile – o byciu silnym psychicznie, odpornym na stresy, zdolnym do korzystania ze swoich talentów, do życia w pełni, w zgodzie ze sobą, innymi i światem. A nade wszystko, to jest blog o odkrywaniu drogi, która do tego prowadzi.

Pozwól sobie na mały myślowy eksperyment. Pomyśl, co robisz, by być w dobrej kondycji? Jak dbasz o siebie? Uprawiasz jakiś sport, ćwiczysz? Dobrze się odżywiasz? Używasz kremów do twarzy, wklepujesz balsam do ciała, chodzisz do fryzjera, kosmetyczki? Gdy coś ci dolega, idziesz do lekarza? Badasz się? Łykasz magnes, witaminy czy inne suplementy? Myjesz zęby? – „No, przepraszam bardzo, co to za pytanie?!” – możesz się żachnąć.

Tymi pytaniami chcę tylko pokazać, jak poza wszelką dyskusją jest zasadność pewnych nawyków. To oczywiste, że dbamy o zdrowie, urodę, kondycję fizyczną, własną edukację, karierę, dbamy też o kontakty towarzyskie, rozwijamy zainteresowania. Dbamy nawet o rzeczy materialne takie jak dom, samochód, ogródek. Chcemy, żeby wszystko dobrze działało i służyło na długo – robimy przegląd, naprawiamy, ulepszamy, upiększamy. Czemu by nie podejść w ten sam sposób do swojej kondycji psychicznej?

Idea, która przyświeca temu projektowi jest taka, że wewnętrzną siłę można zbudować. Nie za pomocą czarodziejskiej różdżki, ale krok po kroku. Wytrwale. Tak, jak się buduje sprawność fizyczną czy uczy się języków obcych. I wiele z tych kroków można zrobić samodzielnie. Potrzeba tylko trochę wysiłku, odwagi, wytrwałości oraz otwartości na nowe. Ten projekt jest po to, by podpowiadać, co możesz zrobić, by dojść do własnej siły i mądrości. To co? Zadbasz o swoją wewnętrzną siłę?

 

P.S. Wierzę, że każdy może dojść do swojej wewnętrznej siły – nie ważne, w którym miejscu jesteś, co Cię w życiu dotknęło, z czym teraz się borykasz. Jest droga, która zaprowadzi Cię do tego, co w Tobie dobre. Jest miejsce, w którym rozkwitniesz. Musisz tylko wyruszyć w podróż.